Rada Instytutu

Barbara Bielicka-Malinowska

Absolwentka Uniwersytetu  Warszawskiego.

Doświadczenia zdobywała pełniąc funkcje kierownicze w Instytucie Przemysłu Farmaceutycznego, a następnie Dyrektora Generalnego  – Stowarzyszenia Autorów Polskich (SAP). Po powstaniu III  RP  została bizneswoman,  pracując w polskich przedstawicielstwach firm zagranicznych jako dyrektor amerykańskiej firmy  ”Bemex Electronics”, Proxy General szwajcarskiej firmy „Lydim -Mecofin” , a następnie prezeska Firmy „Yansan”.  Współpracowała z firmami z Rosji, Ukrainy i Izraela.

Najważniejszą jednak jej idee fixe była zawsze działalność o charakterze społecznym .Już podczas studiów, pełniąc funkcję przewodniczącej Rady Uczelnianej, angażowała się w pracę  na rzecz środowiska akademickiego. Natomiast jako Dyrektor Generalny SAP nawiązała bliskie kontakty ze środowiskami nauki, kultury i sztuki. Powołała działającą na rzecz polskiej kultury  Fundację  „Atena” oraz współtworzyła opartą na wzorcach francuskich Fundację „ Zielone Domy”, a także polsko-amerykańską Fundację „Dar Serca” oraz Stowarzyszenie „Keszer” na rzecz promocji historii Żydów i ich kultury w Polsce.

Zawsze były jej bliskie  problemy kobiet więc włączyła się do działającej na ich rzecz Sekcji Polskiej Europejskiej Unii Kobiet, której od kwietnia 2008 r. jest  przewodniczącą.  Z pełną energią i zaangażowaniem kontynuuje w niej  działalność programowo-organizacyjną, rozszerzając kontakty i współpracę z Zarządem Międzynarodowym. Jednocześnie przygotowuje obchody  przypadającej  w  2013 r. XX rocznicy jej powstania.

Dariusz Żuk

Prezes i współtwórca Polski Przedsiębiorczej – think tanku działającego w obszarze przedsiębiorczości. Polska Przedsiębiorcza posiada pierwszą systemową strategię wspierania przedsiębiorczości „Droga do Polski Przedsiębiorczej”, mającą na celu osiągnięcie przez Polskę do 2020 roku pozycji lidera w obszarze startupów oraz wykreowanie 3 polskich firm na skalę skype’a czy google’a.

Prezes i współtwórca grupy instytucji AIP realizujących strategię Polski Przedsiębiorczej. W skład powołanej grupy instytucji wchodzą takie organizacje jak Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (największa sieć AIP w Europie, 1300 startupów), AIP Seed Capital (51 inwestycje) oraz AIP Business Link (sieć najlepszych globalnie 10 centrów biznesu).

Leszek Cieśla

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Ekspert Szkolnictwa Wyższego. Przewodniczący Parlamentu Studentów RP w latach 2006-2008. Były członek prezydium Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego i Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Prezes Higher Education Consulting.

Bogdan EKSTOWICZ  doktor nauk humanistycznych. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Magisterium z zakresu zarządzania finansami w 1998 roku, dyplom ukończenia studiów doktoranckich w 2002 roku. Studium Polityki Zagranicznej na Akademii Dyplomatycznej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych ukończył w 2009 roku oraz studia podyplomowe z zakresu przygotowania i zarządzania projektami Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu oraz w Bielskiej Wyższej Szkole Biznesu i Informatyki im. J Tyszkiewicza w 2003 roku.

Ekspert polityki strategicznej i zarządzania międzynarodowego, w latach: 1984 -1987 i 1989-1991 szef międzynarodowego kontraktu consultingowego w Libii, 1999-2000- Dyrektor ds. Inwestycji w Raiffeisen Banku, 2000-2001 -Dyrektor Oddziału BLB BICK Monachium w Polsce, od  2001 roku – Dyrektor Rozwoju Francuskiej Grupy Consultingowej EGIS w Polsce oraz równolegle od 2002 roku – Prezes Centrum Naukowego Przedsiębiorczości Intelektualnej w Warszawie.

Autor i współautor książek pt.: „Aspekty polityczne, społeczne i ekonomiczne wdrażania polityki strukturalnej w Polsce na tle casusu Irlandii, Grecji, Hiszpanii i Portugalii”, „Polityka strukturalna stymulatorem modernizacji i rozwoju Rzeczypospolitej Polskiej w okresie 2007-2015”, „Polityka strukturalna UE w zakresie rozwoju Polski Wschodniej w okresie 2007-2015”.

Autor publikacji naukowych z zakresu polityki Unii Europejskiej, procesów integracyjnych UE, zarządzania międzynarodowego, polityki zagranicznej RP oraz procesów globalizacyjnych.

Wykładowca przedmiotów „Fundusze strukturalne i System finansowania projektów Unii Europejskiej”, Przygotowanie projektów do Unii Europejskiej na Akademii Leona Koźmińskiego. Kierownik studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania projektami międzynarodowymi w Polsce w Centrum Kształcenia Podyplomowego Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie.

dr Paweł Pietraszek

Tytuł Magistra Inżyniera  otrzymał na Politechnice Warszawskiej na

Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej. Na tej samej uczelni w roku

1968 otrzymał stopień naukowy Inżyniera Sanitarnego. A w roku 1976

otrzymał tytuł Doktora Inżyniera Nauk Technicznych Politechniki

Warszawskiej.   Autor ponad 40 publikacji w czasopismach krajowych i 7

referatów naukowo-technicznych na konferencjach międzynarodowych i

krajowych w dziedzinie technologii wody i ścieków. Twórca 6 patentów

krajowych i zagranicznych w dziedzinie urządzeń i technologii

oczyszczania wody i ścieków przemysłowych.

Prof. Wolodymyr Strelcow

Studijował w Krajowej Szkołe Administracji Publicznej w Warszawie. Tytuł Magistra Administracji Publicznej  otrzymał w Charkowskim Instytucie Regionalnym Administracji Publicznej. Na tej samej uczelni w roku 2005 otrzymał tytuł doktora nauk w zakresie administracji publicznej. A w roku 2014 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego w Krajowej Akademii Administracji Publicznej w Kijowie. W roku 2011 otrzymała Jean Monnet Chair. Autor ponad 50 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych w dziedzinie współczesnych doktryn administracji publicznej, oraz wpływu Europejskej przestrzeni administracyjnej na kraje objęte Partnerstwem Wschodnim.

Prof. Aleksander Kuczabski

Tytuł Magistra w zakresie geografii społeczno-ekonomiczna otrzymał na Wydziałe Geograficznym Lwowskiego Uniwersytetu Państwowego im. I. Franki w 1994 r. Na tej samej uczelni w roku 2001 otrzymał tytuł doktora nauk geograficznych w zakresie geografii społeczno-ekonomicznej. W ciągu 2003-2005 rr. studiował na Wydziałe Administracji Publicznej Lwowskiego Regionalnego Instytuty Administracji Publicznej  i w Krajowej Szkołe Administracji Publicznej w Warszawie. W roku 2011 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego w zakresie mechanizmów administracji publicznej. Autor ponad 80 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych w dziedzinie organizacji administracji publicznej na Ukrainie i w Polsce, reformy podziału administracyjnego w dobie transformacji ustrojowej, zarządzania jednostkami administracji publicznej.

dr. Iuliia Padafet

Studijowała w Krajowej Szkołe Administracji Publicznej w Warszawie. Tytuł Magistra Administracji Publicznej  otrzymała w Charkowskim Instytucie Regionalnym Administracji Publicznej. Na tej samej uczelni w roku 2005 otrzymała tytuł doktora nauk w zakresie administracji publicznej. Autorka ponad 40 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych w dziedzinie zarządzania konfliktami, kreowania wizerunku służby cywilnej, zarządzania zasobami ludzkimi.

dr. Natalia Hnydiuk

Tytuł magistra administracji biznesu otrzymała na Politechnice Kijowskiej. Na tej samej uczelni w roku 1997 otrzymała dyplom inżyniera i magistra w dziedzinie nauk komputerowych i automatyki. Ukonczyła Studium Integracji i Prawa Europejskiego w Krajowej Szkołe Administracji Publicznej w Warszawie w 2003 roku. W roku 2011 otrzymała tytuł doktora nauk w zakresie administracji publicznej. Autorka ponad 40 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych w dziedzinie koordynacji polityki europejskiej w krajach członkowskich i krajach kandydujących, zarządzania zasobami ludzkimi na służbie cywilnej.